Parkavató a Város Hetében
A Város Hete programsorozat keretében tartották meg a városunk díszpolgáráról, Dr. Habsburg Ottóról elnevezett, a Belvárosi Általános Iskola előtt található park ünnepélyes névadóját április 4-én.

A Belvárosi Általános Iskola előtti közterületen fekvő park avatóján Főbusz Nóra vezényletével az intézmény nagykórusának produkciója nyitotta meg a rendezvényt. Szólót énekelt a városi gála díjazottja, Till Nikolett, aki az Ambrus Sándor díjat vehette át a szombati rendezvényen. A zenés nyitány után a tér névadójának fia Habsburg György és településünk civil tanácsnoka, Tóth Gyula volt országgyűlési képviselő leleplezte a névtáblát. Ezt követően Tóth Gyula mondott köszöntőt és méltatta a névadót, majd Habsburg György nagykövet úr avató beszédét hallgathatták meg az egybegyűltek. A ceremóniát a Dombóvári Ifjúsági Fúvószenekar Kamaracsoportjának előadása zárta.

Az ünnepség után a Tinódi Ház Majoros termében Habsburg György tartott előadást a civilek társadalmi szerepvállalásának fontosságáról.


2016 ÁPR 04 18:31:36/