Speciális fűnyíró traktorral gazdagodott Dombóvár
Prémium kategóriás, Husqvarna R 214TC típusú, minőségi és precíz munkát végző fűnyírót adott át működtetésre a Szabó Loránd polgármester a helyi roma önkormányzat elnökének, Ligorovics Zsoltnak a városháza udvarán április 21-én.

Városunk az országban az egyetlen olyan település, melynek helyi természetvédelmi alapterve van, mely egyben a Konda-völgy kezelési tervének is alapjául szolgált. Továbbá Dombóvár a mintegy 400 hektáros helyi természetvédelmi területével is egyedülálló. Ezek rendben tartását közmunka program keretében adta át a városvezetés a roma önkormányzatnak. Az átadón Ligorovics Zsolt elnök ezért köszönetét fejezte ki, majd hozzátette, a kezdeményezés által idén 21 fő számára nyújt foglalkoztatási lehetőséget a város és az új beruházás pedig a munka könnyebbé tételét, illetve településünk további szépülését hivatott majd szolgálni. Az új, 18 lóerővel és 94 cm vágófelülettel bíró eszköz kiemelkedő tulajdonsága még, hogy immár gépi erővel is lehetővé teszi az egyenetlen felületeken is a fűnyírást.

2016 ÁPR 21 14:49:53/